fundusze inwestycyjne
Start /Blog /Analiza wzrostów funduszy od początku 2012 roku i efekty stosowania systemu OPI.

Analiza wzrostów funduszy od początku 2012 roku i efekty stosowania systemu OPI.

OPI-INVEST

   Analiza wzrostów funduszy od początku 2012 roku i efekty stosowania systemu OPI.


W styczniu większość funduszy inwestycyjnych osiągnęła wzrosty. Poniżej przedstawiam rankingi najlepszych funduszy krajowych, polskich inwestujących za granicą dostępnych w mBanku oraz zagranicznych dostępnych w mBanku.

Fundusze krajowe.


Najlepsze fundusze krajowe w ostatnim miesiącu osiągnęły następujące wzrosty:
Duża część funduszy osiągnęła wzrosty powyżej 8,5% co jest wynikiem powyżej naszego benchmarku jakim jest indeks WIG.

15 funduszy osiągnęły wzrosty powyżej 10%.

Jakie zyski można było uzyskać stosując system OPI ?
Same wzrosty oczywiście to tylko potencjalne możliwości jakie dały nam fundusze w naszych inwestycjach. Żeby je optymalnie wykorzystać potrzebny jest system wskazujący kiedy kupić jednostki danego funduszu. Systemem wspomagającym w zakupie funduszy inwestycyjnych jest OPI-WIG.
Wzrosty od wystąpienia sygnału “kupuj” wygenerowanego przez system OPI widzimy w kolumnie Stan OPI.

 


Porównując wyniki funduszy za ostatni miesiąc i wzrosty od wystąpienia sygnałów “kupuj” można ocenić sprawność systemu OPI - różnice te średnio wynoszą około 3%.

Jak przedstawia się wykres z systemem OPI widzimy na poniższym rysunku:System OPI wskazał zakup jednostek tego funduszu końcem października i do 3 lutego pozwolił zarobić na nim 10,5%.

Fundusze polskie inwestujące za granicą dostępne w mBanku.

Poniżej przedstawiam analogiczne zestawienia dla funduszy polskich inwestujących za granicą dostępnych w mBanku.
Pierwsze zestawienie to ranking funduszy wg najlepszych wzrostów w ostatnim miesiącu.Poniżej zestawienie wg wzrostów osiągniętych dzięki sygnałom systemu OPI:Oraz system OPI z sygnałem “kupuj” dla najlepszego funduszu PZU Energia Medycyna Ekologia.Jak widzimy na wykresie po ostrzegawczym sygnale na początku sierpnia otrzymaliśmy szybki sygnał powrotu do funduszu, dzięki czemu do 3 lutego można było zyskać na tym funduszu 18,7 %.Fundusze zagraniczne dostępne w mBanku.

Teraz zobaczmy zestawienia dla funduszy zagranicznych.


Najlepsze wzrosty w ostatnim miesiącu uzyskały dwa fundusze HSBC - Indian Equity i Turkey Equity.

Najlepszy wynik od sygnału “kupuj” systemu OPI uzyskano dla funduszu HSBC GIF Global Emerging Marqets Equity i  wynosi 18,4 %.


Wykres sygnału mamy poniżej.

 


System OPI wygenerował sygnał “kupuj” koło połowy lipca i pozwolił zarobić do dzisiaj 18,4 %.

Dla przykładu prezentuję inne fundusze zagraniczne.Jak widzimy w okresie ostatniej bessy od sierpnia 2011 roku były fundusze na których bezpiecznie można było sporo zarabiać.

System OPI może być bardzo pomocny w wyszukaniu właśnie takich funduszy które pozwalają zarabiać w okresie ogólnych spadków.

« wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

PawellX

Lubie wracac na ta strone ale musze przyznac ze ciezko bylo ja znalezc w google, byla gdzies na 4 stronie. Przydalo by sie jej pozycjonowanie polecam wpisac w google : seo stronka z seo poradami i znajdziesz tam ciekawy i darmowy sposob na podniesienie pozycji w wyszukiwarkach
Nowa wersja systemu OPI-INVEST