fundusze inwestycyjne
Start /FUNKCJE SYSTEMU OPI /Funkcje systemu OPI /Ranking i dobór funduszów akcji

FUNKCJE SYSTEMU OPI

W zakładce "Tabele i wykresy" możesz analizować poszczególne fundusze oraz przeglądać ich wykresy wraz ze strategią OPI.

Aby wybrać najlepszy fundusz akcyjny w który powinieneś w danym momencie zainwestować, należy “przefiltrować” wartości w kolumnie Wskaźnik Mocy (WM) i jednocześnie sprawdzić Wskaźnik Kupna funduszy Akcyjnych (WKA). Im wyższe wskazania obydwu wskaźników tym atrakcyjniejszy fundusz akcyjny, który powinieneś w tym momecie wybrać.

W podanym przykładzie zdecydowanie najlepsze wartości wskaźnika WM i WKA posiada fundusz HSBC Thai Equity. Bardzo wysoka wartość wskaźnika WKA wynika z wysokich wzrostów w ostatnich 7 i 14 dniach (wskaźniki 7d i 14d). Wskaźniki 7d i 14d określają , że w ostatnich 7 i 14 dniach fundusz HSBC Thai jest w trendzie wzrostowym.

Potwierdza to także - trend wzrostowy -  wskaźnik DMax, który ma ostatnią wartość 1,0 - co oznacza, że ostatnia wartość wyceny jednostki tego funduszu jest większa od jego maksymalnej wartości w ostatnich 30 dniach o 1,0 %.

Po kliknięciu na ikonkę obok nazwy funduszu zobaczysz wykres wraz ze strategią OPI wybranego funduszu.

Na wykresie systemu masz zaznaczone automatycznie generujące się sygnaly sprzedaży lub kupna dla danego funduszu.

Fundusze dodatkowo są oznaczone kolorami. Kolory (jasno-zielony, jasno-niebieski, szary, pomarańczowy) podpowiadają nam który fundusz w danej chwili jest atrakcyjny, któremu nalezy się przyglądać bo może nastąpić sygnał konwersji lub które generują najsłabsze wyniki.  

Wskaźnik DMax wskazuje wartość odpowiednią dla narzędzia stop loss i dla ułatwienia jego interpretacji oznaczony jest róznymi kolorami zaleznie od jego wartości.

Pozostałe wskaźniki mają kolor jasno-zielony dla wartości dodatnich lub pomarańczowy dla wartości ujemnych.

Jeśli inwestujesz wpłacająć składki regularne co miesiąc, w dniu wpłaty logujesz się do systemu i na podstawie ogólnej strategi OPI-WIG sprawdzasz aktualną strategię ( Fundusze akcyjne lub Fundusze bezpieczne) i przy pomocy  rankingu wg wskaźików WM  (przy strategii Funduszy akcyjnych) lub wskaźnika WB ( przy strategii Funduszy bezpiecznych ) wybierasz w jaki fundusz ulokować środki.

Możesz lokować środki w funduszu który wcześniej wybrałeś, ale zawsze monitoruj jego pozycje w rankingu (czy nadal jest jednym z najlepszych funduszy wg wskaźnika WM dla strategii Fundusze akcyjne ) lub zmień fundusz na lepszy przy kolejnej wpłacie. 
 
Więcej na temat wskaźników i ich analizy oraz sposobu wykorzystywania ich przy doborze najlepszych funduszy dowiesz się w dziele Pomoc po zalogowaniu do systemu.

Fundusze inwestycyjne na czas bessy - czytaj więcej

Nowa wersja systemu OPI-INVEST